Archiv rubriky: Nezařazené

Coffee to help 2023

Moravskobudějovické skautské středisko i v době letošního adventu tradičně připravilo charitativní kavárnu COFFEE TO HELP. Ta se nově uskuteční v prostorách MKS Beseda z důvodu rekonstrukce skautské klubovny a to od 14. do 17. prosince. Její výtěžek bude věnován Tadeášku Krivenskému z Telče. Novinkou pro letošní ročník je úvodní koncert Voxela a skupiny Like-it v předvečer kavárny 13. prosince ve velkém sále MKS Beseda od 19:00 hod. V kavárně se můžete těšit na spoustu dobrot, vánoční punč i doprovodný program. Náš stánek také uvidíte na vánočních trzích v Moravských Budějovicích a Jaroměřicích nad Rokytnou. Všichni jste srdečně zváni podpořit tento charitativní projekt. Tadeášek, kterému je pomoc směřována trpí dětskou mozkovou obrnu na všechny končetiny a cvičí Vojtovu metodu v kombinaci s neurorehabilitacemi. Skautský charitativní projekt na podporu dlouhodobě nemocných dětí vznikl v roce 2013 a od té doby se podařilo vybrat téměř 1.000.000,- Kč a podpořit 14 dlouhodobě nemocných dětí z okolí Moravských Budějovic. Veškeré informace můžete najít na našich webových stránkách, Facebooku nebo Instagramu.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Uctění památky 8. května

V pondělí 8. 5. se děti mohou zúčastnit tradičního Kladení věnců na hřbitově na připomenutí Dne vítězství.

Sraz: v pondělí 8. 5. v 17:30 u hřbitova v MB (akce bude cca na 15 minut, rodiče mohou počkat na parkovišti). Poté je možnost společného přesunu na město (spíše pro děti od 2. stupně a dospělé), které taktéž pořádá vzpomínku a kladení věnce k tomuto významnému dni.

Aby děti věděly proč vlastně věnec klademe, můžete si společně pustit dvouminutové video TADY.

Skautské středisko stále roste!

Při pravidelné registraci, která probíhá koncem ledna v rámci celého hnutí, skautské středisko Moravská Orlice dosáhlo celkového počtu 163 členů.

Nadále tak pokračuje pravidelný růst členské základny, která se oproti loňskému roku rozšířila o 11 členů. V sedmi oddílech registrovaných v našem středisku skautuje 121 dětí a 42 dospělých.

Betlémské světlo 2022

V sobotu 17. prosince budou skautští kurýři rozvážet Betlémské světlo po celé České republice. Plamínek putující jako symbol naděje bude možné si vyzvednout se svou lucernou dopoledne na vlakové trase Okříšky – Znojmo a poté na jedné z dalších doprovodných akcích:

Moravské Budějovice

  • 17. – 18.12.ve skautské klubovně v rámci Coffee to Help od 10:00 do 19:00 hod.
  • 17. – 18. 12. na stánku v průjezdu muzea, v sobotu od 10:00 do 19:00 hod. a v neděli od 8:00 do 12:00 hod.
  • 18.12. stánek na vánočních trzích na zámeckém nádvoří od 12:00 do 17:00 hod.
  • 18.12. po IV. Adventním koncertu v prostorách MKS Beseda 18:00 – 19:00 hod.

Jaroměřice nad Rokytnou

  • 17.12. stánek na náměstí u betléma od 13:00 do 19:00 hod.
  • 18.12. jej skauti donesou v 9:30 na mši do kostela 

Dále bude možnost vyzvednutí BS na Faře v MB a některých okolních vesnicích.

Sbírka na prováděcí dokumentaci k nové klubovně

Vážení rodiče, přátelé skautingu, občané Moravskobudějovicka,
obracíme se na Vás s prosbou o příspěvek na financování prováděcí dokumentace k provedení stavby nové skautské klubovny v Moravských Budějovicích, respektive té části, kterou dnes tvoří “likusák” z dob hlubokého socialismu a jehož stav je téměř havarijní. Zde by měla vzniknout nová moderní dvoupodlažní budova, která bude skautům sloužit další desítky let.
Díky Skautské nadaci Jaroslava Foglara máme do Vánoc možnost navýšit Vámi darovanou částku o polovinu a to až do výše 40 000 Kč (40 000 Kč dar + polovina navíc od Nadace = cíl 60 000 Kč). Dotovaná část sbírky bude probíhat do 24.12.2022. Prováděcí dokumentace bude stát více než 300 000 Kč a každá další, byť Nadací nedotovaná koruna, kterou se nám rozhodnete darovat i nad stanovený cíl, se bude počítat a velmi nám pomůže. Více se dočtete přímo v textu u sbírky:  https://www.darujme.cz/projekt/1207252

Vzhledem k tomu, že se tato sbírka kryje s naší tradičně pořádanou dobročinnou kavárnou Coffee to help, kde pomáháme vybrat finanční prostředky na pomoc handicapovanému nebo nemocnému dítěti, prosíme Vás, pokud se budete rozhodovat mezi podporou stavby a podporou kavárny, určitě se rozhodněte pro kavárnu a pomozte předně tam.
Předem děkujeme za každý příspěvek nebo i sdílení této informace.

www.facebook.com/strediskomoravskaorlice
www.instagram.com/skaut_mb/

Smečka vlčat na krajském kole ZVaS

1. smečka Sirius se zúčastnila krajského kola Závodu vlčat a světlušek, který se konal 4.-5. 6. 2022 v Bystřici nad Pernštejnem. Počasí vyšlo krásně a vlčata měla možnost si po delší kovidové pauze opět závodně ověřit svoje skautské dovednosti. Vlčata měla skvělou disciplínu a i mimo závod byla k ruce i organizátorům.⚜️