Archiv rubriky: Články z akcí

Coffee to help 2020

Moc děkujeme! Děkujeme Vám všem, kteří jste upekli dobroty, přinesli věci na prodej, vytiskli časopis Kávové zrno, obsluhovali v kavárně, koupili si dobroty ve výdejním okénku, nebo punč na městě. Městu Moravské Budějovice za spolupráci a také za finanční podporu v rámci projektu MAP II v ORP Moravské Budějovice. Děkujeme všem, kteří přispěli jakýmkoliv finančním darem a umožnili tak vybrat krásných 141 040,- Kč! Díky Vám můžeme udělat Adámkovi a Elizabethce radost v podobě finančního příspěvku 70 520,- Kč pro každého!

Fotografie z akce: https://www.zonerama.com/strediskomoravskaorlice/Album/6894132
Tisková zpráva a článek na webu Junáka – českého skauta:
https://www.skaut.cz/skautky-z-moravskych-budejovic-vydelaly-ve-sve-kavarne-140-tisic-pro-nemocne-deti/
Článek na Seznam Zprávy: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/skautska-kavarna-v-moravskych-budejovicich-vynesla-pres-140-tisic-korun-136021
Článek na oficiální facebookové stránce Junáka – českého skauta: https://www.facebook.com/skaut/posts/10157371929902447

Betlémské světlo 2020

V sobotu 19. prosince rozváželi členové našeho střediska Betlémské světlo na trase z Okříšek do Znojma, kde jej předali místním skautům a skautům z Jevišovic. I přes aktuální situaci byl o světlo velký zájem, téměř na každé zastávce na nás čekal někdo se svíčkou. Děkujeme za podporu, dárky a dodržení všech opatření, která rozdávání doprovázela ⚜️ Více fotografií naleznete na: www.zonerama.com/strediskomoravskaorlice/Album/6886341

Memoriál br. falbera

Memoriál br. Falbera, který je součástí oslav 100 let skautingu v Mor. Budějovicích, je úspěšně za námi. I když z původního jarního termínu akce několikrát změnila svou podobu, tak se nám podařilo najít zdárné a bezpečné řešení i za aktuální situace. Každý z oddílů, resp. družin si prošel připravenou trasu samostatně, ale se stejným příběhem. Poznali kdo stál u vzniku skautingu v MB, jak to s námi bylo za války a další významné okamžiky v naší historii.

Připomínka 75. výročí osvobození Československa

Ani za aktuální situace nezapomínáme, jak důležité je si připomínat historii naší země, která je úzce spjatá s historií skautskou. Proto jsme se 8. května sešli k uctění památky všech lidí, kteří zaplatili svým životem v boji za spravedlnost v obou světových válkách. Členskou základnu skautů v Moravských Budějovicích tvoří děti a dospělí nejen z moravskobudějovického mikroregionu, ale i ze vzdálenějších obcí. Proto jsme se setkali a položili věnce hned v několika obcích – v Moravských Budějovicích, Dešově a v Jaroměřicích nad Rokytnou.
Fotografie z akce: https://www.zonerama.com/strediskomoravskaorlice/201105

Kladení věnců 2020

Výprava 6. roje světlušek do Třebíče

O víkendu 14. – 16. února se vydaly světlušky na výpravu do Třebíče. Páteční večer strávily poznáváním těžkého života v židovském městečku, ve kterém se díky tématické hře rychle zorientovaly. Sobota patřila zejména pomoci zvířátkům, která přes zimu požádala strážce lesa Hergota a medvěda Kukyho o pomoc v různých činnostech, které samy nezvládnou. Díky pomoci zvířátkům v jejich domečcích světlušky obešly nejhezčí zelená místa Třebíče a všechna zvířata jim dala drobnost na další cestu.

Coffee to help 2019

Během letošního ročníku Coffee to Help se skautkám z našeho střediska podařilo vybrat rekordních 132 972,- Kč, které putovaly na podporu jedenáctileté Kamilky trpící mitochodriálním onemocněním, které ji upoutalo na lůžko a zásadně zpomalilo její vývoj.

O akci jste mohli slyšet v pořadu Kolotoč na ČR2 (čas 18:07), psalo se o nás na celostátním účtu Junáka a všechny fotky z akce naleznete na naší fotogalerii.

Fotky z vánoční besídky

Poslední střediskovou akcí roku 2019 byla vánoční besídka, na které se společně sešly všechny naše oddíly. Celým večerem nás provedla 1. smečka vlčat Sirius s jejich divadelními scénkami. Ochutnali jsme cukroví, tvořili ozdoby na stromeček, zahráli si koulovačku a na závěr celého večera jsme si rozdali dárky a popřáli hezké vánoční svátky.
Fotografie z akce: https://www.zonerama.com/strediskomoravskaorlice/Album/5897463

Vánoční besídka