Archiv rubriky: Co nového ve středisku?

Registrace 2021

I přes nepříznivé podmínky pro běžné fungování skautských oddílů je naše členská základna opět o něco vyšší. Skautské středisko Moravská Orlice má k lednu 2021 celkem 142 členů. To je dvojnásobný počet oproti letům 2008 a 2009, kdy se do činnosti střediska zapojilo 71 členů ve 4 oddílech. Aktuálně v Moravských Budějovicích funguje 7 oddílů, které navštěvuje 105 dětí. V celém okresu Třebíč aktuálně skautuje více než 720 holek a kluků a téměř 300 dospělých celkem v 7 střediscích rozesetých po celém skautském okresu. V duchu skautských myšlenek se snažíme naučit děti samostatnosti, zodpovědnosti, spolupráci a vzájemné pomoci.

Vánoční přání

Zdravíme členy moravskobudějovického skautského střediska a jejich rodiče, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za zvládnutý rok 2020, který byl výrazně jiný než předešlé. Podařilo se nám ale společně najít způsoby jak ve skautingu pokračovat i nadále a letní tábory, které jsou pilířem naší činnosti jsme zvládli téměř v běžném režimu. Děkujeme všem členům za zapojení, rodičům za podporu a vedoucím a všem dalším za věnovaný čas oddílům a středisku. Rádi bychom vám popřáli veselé Vánoce a vše dobré do nového roku 2021.

Vánoce 2020

Milý skřítku, světluško, vlče, skautko, skaute, rangers, rovere či vedoucí, bohužel se letos nemůžeme potkat na tradiční vánoční besídce, jak jsme zvyklí z minulých let, proto jsme si pro tebe připravili tento dopis, ve kterém nalezneš návod na dobrý skutek přírodě, vánoční příběh a popis toho, jak to bude letos s dárečky pro tvé kamarády z oddílu či střediska. 🎄

Betlémské světlo 2020

Stejně jako minulé roky, tak i letos do ČR doputovalo Betlémské světlo. K nám do Moravských Budějovic doputuje již tento čtvrtek 17. 12., kde si ho budete moct vyzvednout až do neděle 20. 12. v naši kavárně Coffee to Help u skautské klubovny. V sobotu 19. 12. Betlémské světlo povezeme vlakem na trase Okříšky – Znojmo. Z Okříšek vyjíždíme v 9:02 a na jakékoliv zastávce na této trase vám s radosti Betlémské světlo napálíme. ⚜️

Pozastavení činnosti

Od páteční půlnoci bude stejně jako na podzim pozastavena prezenční činnost a jsou tímto zakázány všechny družinové, oddílové a střediskové schůzky, výpravy i podobné aktivity 🙁 Co se týče našich akcí, tak Coffee to Help proběhne ve stávajícím termínu s upravenou nabídkou, rozvoz Betlémské světlo bude v sobotu 19. prosince beze změny a pro vánoční besídku se chystá změna jejího formátu, kdy bohužel není možné oddílovou procházku uspořádat.

Obnovujeme prezenční činnost!

Po dlouhé pauze můžeme opět obnovit naši skautskou činnost v podobném režimu, kterým jsme toto pololetí začínali. Od příštího týdne se opět můžeme scházet na schůzkách, na kterých bude třeba dodržet několik pravidel, proto prosíme o zařazení roušky do běžné skautské výbavy. O dalších informacích vás budou informovat oddíloví vedoucí.

Vánoční ozdoby

Zapojte se s námi do výroby vánočních ozdob na stromy na náměstí a do naší klubovny. Postup výroby naleznete na plakátku, a budeme rádi, když vyrobené ozdoby donesete do schránky na klubovně do pátku 27. listopadu, abychom je mohli pověsit ještě před začátkem adventu 🎄

Pozastavení činnosti

Zdravíme členy skautského střediska a jejich rodiče, bohužel aktuálně vydaná omezení platná už od dnešní půlnoci se vztahují i na naši činnost. Do 25. října jsou zrušeny všechny schůzky a výpravy. O dalších informacích a alternativách (např. online schůzkách apod.) vás budeme informovat po víkendu.